Geoblog.pl    navostok    Podróże    Dookoła Azji/Around Asia    zar tropikow

zar tropikow

Kambodża
Kambodża, Sihanoukville
Przejechano 11971 km

Zmeczeni upalem, postanowlismy udac sie na wybrzeze. Najbardziej znane plaze znajduja sie niedaleko miasteczka Sihanoukville, na poludniowy zachod od Phom Pehn. My wybralismy sie na plaze Otres. Poznym popoludniem dotarlismy do Sunshine Cafe, w ktorej mieszkaja i pracuja Monnie ( z Polski) i Kem ( z Kambodzy) z rodzina. Bar polozony wprost na plazy stal sie naszym domem na prawie dwa tygodnie. Poczatkowo planowalismy zatrzymac sie na 4 dni, ale goscinnosc Monnie i Kema, kojace morskie powietrze i pyszne jedzenie sprawily, ze odlozylismy nasze ambitne podroznicze plany na pozniej.
Zblizal sie Nowy Rok Khmerski i okazalo sie, ze Kem z rodzina wyjezdzaja w odwiedziny do krewnych, a Monnie potrzebuje pomocy. W ten sposob nastepne 5 dni spedzilismy za barem (trudno to nazwac praca) i poznalismy mnostwo ciekawych ludzi, wielu z nich podrozuje po Azji od wielu miesiecy, a nawet lat :)
Plaza w Otres jest stosunkowo malo znana wsrod turystow (Lonely Planet wspomina o niej zdawkowo), nie ma tu kurortow ani dyskotek, jedynie male domki z lisci palmowych i bary. Zycie toczy sie tu od wschodu do zachodu slonca, a prad (z generatorow) jest jedynie w godzinach wieczornych. Na Otres docieraja zwykle ludzie szukajacy ciszy i spokoju. Jednym slowem idealne miejsce dla nas:))
W odleglosci kilku i kilkunastu kilometrow od plazy znajduja sie malownicze wysepki i dzungla. Wiec jesli komus znudzi sie plazowanie i saczenie koktajli owocowych, zawsze moze aktywnie spedzic czas. My wybralismy sie wraz z Rosjanami poznanymi w Sunshine do parku, w ktorym rosnie las namorzynowy oraz na dwugodzinny spacer po dzungli.

Fotki z raju ponizej:)

Jagoda
Jagoda - 2010-04-22 10:56
Super Kochani, pozazdroscic. W PL wiele sie dzieje i podobno znow troche zimno... Milej dalszej podrozy.

drzazga
drzazga - 2010-04-22 16:53
Kochani!!!toz to ucielesnienie moich i Kluski marzen!!!to jest dopiero Bizancjum przez duze B!!!!i kociaki!!!Mamusia oszaleje!i jedzienie wyglada przepysznie!
wyprawa do dzungli musiala byc fascynujaca - jakies pajaki? (ja oststnio na wsi zabilam jednego, wprawdzie przyprawilo mnie to o lekki atak paniki, ale wszyscy sa ze mnie dumni!)
Siostrzyczko - nurkowalas???w roli plazowych barmanow wygladacie oboje bardzo profesjonalnie!
calujemy mocno - ja i Kluska

mihoo
mihoo - 2010-04-22 18:00
Sypialnia - czad!!!
Zdjecia zachodow slonca pierwsza klasa!

michał
michał - 2010-04-25 19:29
no to po upałach, autobusach i innych utrudnieniach wkońcu czas na zasłużony relaks!
pięknie , nic dodać nic ująć.

navostok
navostok - 2010-04-26 14:28
Hermanita!!
musicie z Kluska wybrac sie do Monnie! to miejsce w sam raz dla Was.
jestem pewna, ze przydadza jej sie dwie barmanki, szczegolnie po rocznym stazu w Granadzie;)

Basia
Basia - 2010-04-27 08:36
Rzeczywiście oszalałam, a więc w raju są i koty!! i w dodatku takie piękne rudaski!!! ja też tam chcę.

navostok

Kostrzewa