Geoblog.pl    navostok    Podróże    Dookoła Azji/Around Asia    Tranzytem przez Ukrainę

Tranzytem przez Ukrainę

Ukraina
Ukraina, Lwów

W Lublinie na PKS-ie od razu wychaczył nas jakiś koleś, zapytał dokąd jedziemy i powiedział, żebyśmy nie szli do kas po bilet, że on nas zaprowadzi do kierowcy to zniżkę dostaniemy... Zaczęło się podróżowanie "na wschodnią modłę".

W autobusie większość pasażerów stanowiły panie z Ukrainy wracające do kraju z torbami pełnymi kiełbasy, makaronu, sera żółtego itp... Niestety u nich większość tego typu produktów jest znacznie droższa.

Podróż minęła bez większych problemów, tyle że na granicy popełniliśmy mały błąd: w karcie imigracyjnej (taki mały formularz, w którym wpisuje się cel wizyty itp.) wpisalismy, że jedziemy tranzytem do Rosji i dostaliśmy w paszportach oprócz standardowej pieczątki, dodatkowo pieczątkę "tranzyt, cel: Rosja - 3dni". Trochę nas zatkało, bo przecież obywatele Polscy mogą przebywać na Ukrainie 90 dni bez wiz, a tu taka niespodzianka... Tak więc przestrzegamy przed uczciwym przyznawaniem się, że jedzie się tranzytem przez Ukrainę!

We Lwowie byliśmy wieczorem, szybko znaleźliśmy w kamienicy przy samym rynku świetny hostel, po czym udaliśmy się na krótki spacer i kolację. Wieczorem jeszcze dosyć długo gadaliśmy z super fajnymi właścicielami hostelu. Swoją drogą śmiało możemy polecić: Central Square Hostel (http://cshostel.com/).

Wrzucamy pierwszych kilka fotek:)

eM.
eM. - 2010-02-16 07:54
Ale pekaesy polska X ładne ma!

kasia-waw
kasia-waw - 2010-02-16 08:46
oj to dobrze zescie dojechali, bo troche martwilam ze tak dlugo sie nie odzywacie
z ta wiza o niezla wtopa, jak dacie sobie teraz rade? tylko trzy dni na ukrainie?
trzymam kciuki i czekam na dalsze wiesci

olbin
olbin - 2010-02-16 20:13
Ile płaciliście za noc?

navostok
navostok - 2010-02-17 05:40
45 hrywien, co było równowartością 4 Euro z danego dnia.

navostok

Kostrzewa