Geoblog.pl    navostok    Podróże    Dookoła Azji/Around Asia    na tarasach

na tarasach

Chiny
Chiny, Yuanyang

W poludniowym Yunnanie mozna spotkac wiele mniejszosci etnicznych, ktore wciaz zyja w tradycyjny sposob, co nie znaczy oczywiscie, ze nie korzystaja z takich dobrodziejstw cywilizacji, jak telewizja satelitarna czy wszechoobecne panele sloneczne:)
Region, w ktorym zatrzymalismy sie po drodze do Wietnamu zamieszkuje lud Hani. Jak podaje Ethnologue (encyklopedia lingwistyczna), 60% Hani mowi tylko w swoim jezyku i nie zna mandarynskiego. Jedna z miejscowych kobiet - lokalny przewodnik, tlumaczyla mi, ze w szkole mogla wybrac jakiego jezyka chce sie uczyc: chinskiego czy angielskiego.
Dwa dni uplynely nam na podgladaniu zycia Hani oraz ...podziwianiu wschodow slonca, z ktorych slynie Yuangyang.
Wlasciciele hostelu, w ktorym nocowalismy przeprowadzili sie w te strony 2 lata temu ze srodkowych Chin. Serdeczna, wyluzowana atmosfera + obiecujacy opis w Lonely Planet sprawiaja, ze przyjezdza tu wielu turystow. Poznalismy fajnych ludzi - Norwegow, na co dzien pracujacych w Shanghaju oraz pare Niemcow. Drugiego dnia nasz niewielki hostel najechala pietnastoosobowa grupa Szwedow (wczesniej zarezerwowali wszystkie miejsca) i pojawilo sie pytanie - gdzie bedziemy spac. Postanowilismy spedzic noc pod gwiazdami, na tarasie hostelu przy akompaniamencie zab. Mimo, ze bylismy na prawie 2000 m., noc byla dosc ciepla i przyjemna.

mihoo
mihoo - 2010-03-21 16:13
Zdjecia pol terasowych o zachodzie slonca - niesamowite! Zreszta wszystkie sa boskie!!

mihoo
mihoo - 2010-03-21 16:16
znaczy sie o wschodzie. bardzo ciekawy jest ten kawalek swiata, ciekawe ze gory sprzyjaja zawsze konserwacji wielu kultur. w pn tajlandii i laosie duzo jest plemion bardzo podobnych do tych ktore macie na zdjeciach. drzazi, musisz sie czuc jak ryba w wodzie!!

navostok - 2010-03-21 16:17
taaa, jest wspaniale! i cieszymy sie, ze wysluzony olympus czasami daje rade ;)

geminus
geminus - 2010-03-21 17:24
Bardzo fajny blog. Piekne fotki i ciekawe opisy. Gratuluje i pozdrawiam.

doroshi
doroshi - 2010-03-21 21:06
cudownie!!!! odzywa tyle wspomnien..... ten wpis z zestawem zdjec to chyba moj ulubiony!!

drzazga
drzazga - 2010-03-21 21:28
jestem pod ogromnym wrazeniem!!!!!swiat jest przepiekny :) lazkienka daje rade, grunt ze duze lustro jest ;) caluje Was mocno!!!

Basia
Basia - 2010-03-22 10:00
zdjecia rewelacyjne!!! czy ryz zostal juz posadzony? caluje mocno

michał
michał - 2010-03-22 15:17
foty świetne. Od kiedy jesteście na połódniu to aż się przyjemniej czyta. tu w końcu przebiśniegi się przebiły. Hura!

navostok - 2010-03-23 06:55
Dzieki!!! Ryz podobno w tym rejonie zbiera sie tylko raz w roku - tu jest dosyc wysoko i relatywnie chlodno, wiec wydaje nam sie, ze jeszcze nie posadzony ale pewni nie jestesmy...

Domo
Domo - 2010-03-25 18:41
No to nie będę oryginalny i też napiszę, że zdjęcia tarasów są wyśmienite. Zasuszone chińskie panie też fajne.
Ania. A smaczny ten szczur?:)

navostok - 2010-04-02 15:59
Dominik,
ogarnij sie, to nie szczur, to tofu...

Syek
Syek - 2010-04-03 19:09
Ania, widziałam, że degustowałaś to paskudne chou doufu! Hate it! Smakowało Ci?
Buzia!

ka
ka - 2010-04-11 23:35
Przejrzałam was do samego końca, ale wpisuję się tu, bo tu mi się podoba! :]
Niech mnie! Całkiem całkiem te wasze 3%!!!...
Dwie kobitki na linie dotarły do mnie przed Wielkanocą. Wzruszyłam się... lubię Was :] Pokazałam Mamie - zarekwirowała na szczyt kupki kartek świątecznych. Znaczy się na honorowe miejsce!
Drepczcie dalej, jątrzcie nam i naszym zasiedziałym tyłkom (sobie pójdę do parku Wilsona jutro i kozikiem wyskrobię "tu byłam", a co)! Navostok! Navostok!

Kostrzewa

26.01.2010 - 21.10.2010