Geoblog.pl    navostok    Podróże    Dookoła Azji/Around Asia    Most na Rzece Czerwonej

Most na Rzece Czerwonej

Chiny
Chiny, Hekou

Jestesmy w Hekou miescie nad Rzeka Czerwona (jest faktycznie czerwona). Wietnam znajduje sie na wyciagniecie reki - za rzeka, doslownie 300 metrow od nas. Jutro rano przekraczamy granice. Teraz siedzimy w kafejce i uzupelniamy bloga za ostatnie dni. Strasznie denerwuja nas palacze, ktorzy pala mimo zakazu, a jak im zwrocic uwage (chyba dosyc uprzejmie, poza tym tu jest zakaz!) smieja sie w twarz.

Dzisiejsza droga autobusem przebila chyba wszystkie dotychczasowe. Wolno, goraco, dymiaco... Spotkalismy dzisiaj Szwajcara, ktory wlasnie wjechal z Wietnamu. Twierdzi, ze nigdzie w Indochinach nie spotkal sie z paleniem w autobusach. Zatem czekamy z wytesknieniem do jutra!

mihoo
mihoo - 2010-03-21 16:19
Ja pamietam jak w naszych PKS-ach palil i kierowca i pasazerowie :)
Ciesze sie ze Szwajcar was uspokoil, chyba bedzie juz tylko lepiej!
Usciski!

doroshi - 2010-03-21 21:27
wow niedlugo bedziecie na 1000km ! planujecie to uczcic?
ps. mam pytanie kiedy przewidujecie byc w kambodzy? mam nadzieje ze plany sie nie zmienily i do monni zajrzycie

doroshi - 2010-03-21 21:28
zapomnialam jednego zera ;)

doroshi - 2010-03-21 21:48
w wietnamie (i Laosie) polecam: Cà phê sữa đá

Jagoda
Jagoda - 2010-03-22 12:44
Kochani, Wasz blog podaje, ze zwiedziliscie 2.5% swiata :) Bardzo szybko Wam idzie - ktoredy planujecie wracac? pozdrowienia

navostok - 2010-03-23 06:53
W Kambodzy powinnismy byc mniej wiecej za 2 tygodnie i mysle, ze zajrzymy do monni. A co do powrotu, to na pewno przez Iran, a reszta jeszcze nie jest tak dokladnie zaplanowana. Zobaczymy jak bedzie wygladac sytuacja w Pakistanie i jak z wizami do Turkmenistanu np...

navostok - 2010-03-23 09:37
Dorotko, czy mozesz przeslac mi w mailu adres do Monnie? odkad wjechalismy do Chin (i teraz w Wietnamie) nie mamy dostepu do FB i nie moge nie do niej napisac i sie zamowic:) dzieki!

Kostrzewa

26.01.2010 - 21.10.2010